+48 695 945 093 recepcja@punktpieknosci.pl

Zabiegi > HIFU

Zabieg HIFU czyli niechirurgiczny lifting

 

HIFU oddziałuje w oparciu o najnowszą technologię fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu uzyskujemy efekt bezinwazyjnego liftingu twarzy, szyi i brzucha. 

Podczas i po zabiegu dochodzi do skrócenia i skręcenia włókien kolagenu, przez co skóra staje się wyraźnie odmłodzona.  

Fala ultradźwiękowa poprzez podgrzanie tkanek stymuluje w nich procesy naprawcze, dając niebywały efekt liftingu.  

W obrębie twarzy następuje poprawa owalu twarzy, uniesienie brwi, likwidacja bruzd i zmarszczek, a nawet podwójnego podbródka.  

W obrębie szyi obserwuje się wyraźne wygładzenie drobnych zmarszczek oraz poprawę sprężystości i napięcia skóry.  

W obrębie brzucha następuje widoczne zwiększenie napięcia skóry, redukcja tkanki tłuszczowej oraz likwidacja cellulitu.  

 

Podczas zabiegu nie zostaje naruszona wierzchnia warstwa skóry. Skoncentrowana wiązka ultradźwięków przedostaje się do głębszych warstw skóry docierając aż do tzw. warstwy SMAS. Aktualnie zabieg tego typu jest najskuteczniejszym sposobem na walkę z wiotkością skóry twarzy oraz całego ciała. Do zabiegu wykorzystywane są kartridże oddziałujące na różne głębokości (od płytszych do głębokich) w zależności od potrzeby i opracowywanej partii. 

Jak działa? 

Miejscowe zdeponowanie energii doprowadza do powstania tak zwanych punktów koagulacji termalnej. Są to miejsca w których spotykają się fale ultradźwiękowe. Koagulacja termalna to nagły skok temperatury, nawet do 60-70ºC. Odpowiedzią ze strony organizmu jest produkcja nowego kolagenu, poprzez pobudzenie fibroblastów. Produkcja nowego kolagenu obserwowana jest przez około 90 dni po zabiegu, a efekt potrafi się utrzymać od roku i dłużej. Zależy to od indywidualnych cech organizmu danej osoby oraz właściwości skóry. 

Przeciwwskazania do zabiegu? 

 • otwarte rany.
 • aktywny trądzik na twarzy lub szyi,
 • keloidy,
 • metalowe stenty/implanty na twarzy lub szyi,
 • implanty mechaniczne,
 • wszczepione urządzenia elektryczne,
 • aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację,
 • zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne,
 • wypełniacze-konsultacja,
 • pacjencie podczas leczenia przeciwzakrzepowego,
 • ciąża, laktacja.

Cennik zabiegu i rezerwacja

W przypadku tego zabiegu nie ma możliwości umówienia się przez internetowy system rezerwacji, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny z naszą recepcją – jesteśmy do dyspozycji w godzinach pracy naszej recepcji: poniedziałek – piątek: 11:00 – 20:00, tel. 695-945-093

Pytania i odpowiedzi do zabiegu HIFU (FAQ)

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegu HIFU

Czy zabieg jest bolesny?

Z racji tej, że dochodzi do miejscowego, silnego podgrzania tkanek, zabieg Hifu w odczuwaniu jest mało przyjemny a wręcz bolesny. Do zabiegu nie zaleca się stosowania znieczuleń miejscowych dlatego też zaleca się zażycie przed zabiegiem leków przeciwbólowych możliwych do zakupienia bez recepty (np. Apap Extra czy Paracetamol)

Czy po zabiegu można wykonać makijaż?

Tak jak najbardziej makijaż można wykonać nawet bezpośrednio po zabiegu. Należy jednak pamiętać, że opracowywana partia może być jeszcze wrażliwa na dotyk i zaczerwieniona, w związku z tym należy uwzględnić to planując sobie czas tuż po zabiegu.

Czy po zabiegu Hifu należy stosować kremy z filtrami?

Jeżeli skóra będzie narażona na działanie promieni słonecznych, w celu uniknięcia przyszłych uszkodzeń skóry, należy używać kremów przeciwsłonecznych o faktorze nie mniejszym niż 30 SPF.

Czy przed i po zabiegu Hifu mogę stosować złuszczania skóry?

Wszelkie zabiegi złuszczające oraz rozjaśniające skórę typu Retin-A, kwas glikolowy, kwas salicylowy, peelingi chemiczne nie mogą być wykonywane na tydzień przed zabiegiem ani tydzień po zabiegu Hifu, gdyż istnieje duże ryzyko wystąpienia podrażnień.

Jak mogę umówić się na zabieg ?

W sprawie rezerwacji terminu na zabieg HIFU prosimy o bezpośredni kontakt z recepcją Punktu Piękności (od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 20:00), telefon: tel. 74 649 16 50
kom. 695 945 093 lub na adres e-mail: recepcja@punktpieknosci.pl

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Jeśli masz pytanie lub potrzebujesz innych informacji  – napisz do nas kontaktując się przez poniższy formularz e-mail. Odpowiadamy w dni pracy recepcji w ciągu kilku godzin.

8 + 11 =

Zarezerwuj Swoją wizytę

Jesteśmy po to abyś poczuła się pięknie!