+48 695 945 093 recepcja@punktpieknosci.pl

Medycyna estetyczna to dziedzina, która rozwija się w oszałamiającym tempie… Do niedawna zabiegi upiększające wykonywane przez lekarzy dostępne były tylko w dużych miastach i w wybranych miejscach. Teraz zabiegi te dostępne są już niemal wszędzie – nawet w mniejszych miejscowościach. Jest to bardzo korzystny trend, bo Klientki nie muszą już specjalnie przemierzać dużej ilości kilometrów, tylko mogą zabiegi wykonać na miejscu, nie tracąc przy tym na jakości wykonanej usługi.

Jak już wspomniałam, kosmetologia i medycyna estetyczna to dziedziny stale rozwijające się i mające coraz większe zainteresowanie wśród Klientów. Każdy z nas chce wyglądać pięknie i młodo… Lekarze i Kosmetolodzy walczą z procesem starzenia i wymyślają coraz to nowsze technologie i zabiegi. Niestety, nie możemy zatrzymać czasu. Możemy natomiast sprawić, że będziemy się „ładniej starzeć”.  Czy jednak zawsze potrzebujemy zabiegów medycyny estetycznej i kłucia?

ZROZUMIEĆ PROCES STARZENIA SIĘ…

Starzenie jest procesem postępującym i nie da rady go zatrzymać. Trzeba jednak zrozumieć, że zaczyna się ono od komórki, a nie od zmarszczki. Prognozy mówią, że średnia długość życia będzie w najbliższych latach wydłużać się, bez spadku jego jakości. Dlatego ważne jest, żeby podnosić jakość swojego życia, nie tylko w zakresie pielęgnacji skóry, ale także w zakresie dbałości o siły witalne całego organizmu.

JAK TO ZROBIĆ?

  1. Podstawą zdrowiej i pięknej skóry jest zdrowe ciało i duch – dlatego ważna jest codzienna aktywność fizyczna, zdrowy styl odżywiania się, odpowiednie nawadnianie organizmu oraz ODPOCZYNEK i RELAKS.
  2. Drugim elementem ważnym, aby zachować jak najdłużej młody wygląd skóry jest odpowiednia codzienna pielęgnacja domowa. Powinna być dobrana odpowiednio przez specjalistę Kosmetologa do potrzeb skóry. Pielęgnacja domowa ma za zadanie wspomagać terapię: stymulować skórę, nawilżać ją, uzupełniać potrzebne składniki.
  3. Na trzecim miejscu są profesjonalne, SYSTEMATYCZNE zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Chodzi tu przede wszystkim o systematyczne oczyszczanie skóry, nawilżanie i zabiegi biostymulujące, które dają skórze bodziec do syntezy kolagenu. Co to znaczy systematyczne? Nie raz w roku, czy raz na pół roku – MINIMUM 1 raz w miesiącu! Jak długo? DOŻYWOTNIO. Jeżeli chcemy, żeby nasza skóra zawsze wyglądała pięknie, musimy o nią dbać cały czas.
  4. Ostatnim, uzupełniającym elementem jest korekcja zmarszczek zabiegami medycyny estetycznej.  Zabiegi tego typu również wymagają powtarzania, bo ich efekt nie utrzymuje się cały czas. Najczęściej zabiegi powtarza się co 6-12 miesięcy.

DLACZEGO W TAKIEJ KOLEJNOŚCI?

To proste – jeżeli najpierw odpowiednio zastymulujemy skórę właściwą i wygładzimy naskórek, substancji wstrzykiwanych przez lekarza będzie trzeba podać mniej i efekt będzie znacznie bardziej naturalny.

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: „Zabieg medycyny estetycznej, czy zabieg pielęgnacyjny w gabinecie kosmetycznym?”:  NAJPIERW wizyta w gabinecie kosmetycznym w celu dobrania odpowiedniej „strategii przeciwzmarszczkowej” i odpowiedniej pielęgnacji domowej, a dopiero POTEM możemy myśleć o wypełnianiu zmarszczek zabiegami medycyny estetycznej jako „ostatni szlif”.

Na koniec jeszcze cytat idealnie podsumowujący ten artykuł: „Inwestuj w Swoją cerę. Będzie Cię reprezentować przez bardzo długi czas.”