Przebarwienia pojawiające się na skórze to problem estetyczny, któremu możesz zapobiec w dużo łatwiejszy sposób w porównaniu do późniejszej próby ich usunięcia. Latem ilość promieniowania UVA i UVB działającego na naszą skórę jest znacznie większa niż jesienią i zimą. Co zatem zrobić, aby uchronić się przed niechcianymi zmianami po-słonecznymi?

Krem nawilżający z wysokim filtrem UV to najważniejszy kosmetyk chroniący skórę zarówno przed fotostarzeniem, oparzeniami słonecznymi, ale również przebarwieniami.

Pamiętaj: skóra nieosłonięta jest bezpieczna na słońcu jedynie przez 10-15 minut. Właśnie tyle możemy przebywać latem na świeżym powietrzu bez ryzyka poparzeń. To również dawka, która wystarczy, by zapewnić organizmowi odpowiednią ilość witaminy D. Ochrona przeciw promieniowaniu UV jest tak samo ważna w czasie urlopu, kąpieli w basenie, opalania, jak i podczas spacerów, wyjścia na zakupy, czy uprawiania letnich sportów. Stosuj krem z wysokim filtrem do twarzy codziennie pod makijaż, aby zabezpieczyć twarz i dekolt przed zmarszczkami i przebarwieniami, a także w celu podtrzymania efektów zabiegów wykonywanych zimą w gabinecie kosmetycznym.

Przedstawiamy nasz flagowy krem z filtrem SPF 50+ z EKO koncepcją firmy Arkana.

To dermokosmetyk, który dba o zdrowie naszej skóry, jednocześnie dbając o dobro planety. Jego innowacyjna, ekologiczna formuła wykorzystuje obniżoną ilość filtrów chemicznych, zachowując przy tym doskonałą ochronę na poziomie SPF 50.

To wyjątkowy krem – posiada ultra lekką konsystencję, jest bezzapachowy i niekomedogenny – nie przyczynia się do powstawania zaskórników, może być bezpiecznie stosowany nawet pod makijaż i u osób z cerą trądzikową. Doskonale wchłania się i nie pozostawia białej warstwy.

Chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Pamiętaj o tym, że chcąc, aby krem działał w prawidłowy sposób, pierwszą dozę należy zaaplikować na 30 minut przed planowaną ekspozycją na słońce, a następnie powtarzać aplikację średnio co 2-3 godziny. Także po każdej kąpieli w morzu czy basenie.