+48 695 945 093 recepcja@punktpieknosci.pl

Cellulit jest jednym z najczęstszych i najbardziej uporczywych defektów wizualnych. Nikt go nie lubi i jest największą zmorą XXI wieku. Żeby pokonać wroga, trzeba go najpierw bliżej poznać. Czy wiesz, czym jest cellulit? Czy znasz jego stadia i wiesz, jak je rozpoznać? Czy wiesz, jak w prosty sposób, samemu zdiagnozować swoje ciało i jak się go pozbyć? Czytaj dalej!

 

CO TO JEST?

Cellulit zwany często „skórką pomarańczową” jest najprościej mówiąc – zniekształconą tkanką tłuszczową, nierównomiernie rozmieszczoną pod skórą. Cellulit widoczny jest jako nieestetyczne perforacje i grudki pod skórą.

 

DLACZEGO POWSTAJE?

Główną, ale nie jedyną przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia mikrokrążenia w skórze i tkance łącznej. Oznacza to, że toksyny które docierają do tej partii, nie są z niej odprowadzane w sposób efektywny, wskutek czego dochodzi do ich gromadzenia w tkance tłuszczowej. Komórki te rosną i pęcznieją i zaczynają wywierać ucisk na inne tkanki, co skutkuje ich zbijaniem się w grudki. W wyższych stadiach cellulitu dochodzi do zwłóknień i zastojów limfatycznych, które mogą powodować bolesność dotkniętych partii. Im wyższe stadium problemu, tym większy cellulit. 

 

JAKIE SĄ STADIA CELLULITU?

 

CELLULIT STOPNIA I- STADIUM OBRZĘKOWE. 

 

ROZPOZNANIE: W tym stadium cellulit widoczny jest najczęściej po zewnętrznej stronie ud. 

 

METODY REDUKCJI: picie wody, stosowanie masażerów do domowego użytku, balsamy antycellulitowe, picie herbaty zielonej, wszystkie rodzaje masaży antycellulitowych, w tym mechaniczne i manualne bazujące na drenażu limfatycznym, aktywność fizyczna w różnej postaci angażująca partie dotknięte problemem. Opcjonalnie jako dodatek: morsowanie, sauna sucha, mokra i infrared.

 

EFEKTY: Terapie przynoszą bardzo szybkie i dobre efekty. Najszybsze efekty daje połączenie kilku metod redukcji cellulitu.

 

TEST SPRAWDZAJĄCY: podczas stania i leżenia skóra jest gładka. Nierówności pojawiają się w momencie wykonania testu szczypania polegającego na uchwyceniu i spiętrzeniu fałdu skóry.  

 

CELLULIT STOPNIA II- STADIUM WŁÓKNIENIOWE

 

ROZPOZNANIE: Cellulit widoczny jest jedynie w pozycji stojącej. W pozycji leżącej skóra nadal pozostaje gładka. 

 

METODY REDUKCJI: dieta, picie wody (min. 1,5l na dobę), picie herbaty zielonej, odpowiednio dobrane masaże antycellulitowe wykonywane w serii zabiegowej, w tym mechaniczne, podciśnieniowe i manualne bazujące na drenażu limfatycznym, umiarkowana aktywność fizyczna w różnej postaci angażująca partie dotknięte problemem. Opcjonalnie jako dodatek: morsowanie, sauna sucha, mokra i infrared.

 

EFEKTY: W tym stadium cellulit nie jest już taki podatny na odkształcanie i redukcję, jak w stadium I. Konieczne jest połączenie lekkiej diety z piciem dużej ilości wody (min. 1,5l dziennie) oraz z odpowiednio dobranymi zabiegami rozmasowania cellulitu i drenażu.

 

TEST SPRAWDZAJĄCY: Ogląd wizualny w staniu oraz w leżeniu na brzuchu i na plecach. 

 

CELLULIT STOPNIA III- STADIUM STWARDNIENIOWO- GRUDKOWE

 

ROZPOZNANIE: Grudki pod powierzchnią skóry o wielkości ok. 1mm, widoczne są zarówno w staniu, jak i w pozycji leżącej. Ich ucisk najczęściej jest bolesny. 

 

METODY REDUKCJI: dieta, picie wody (min. 1,5l na dobę), picie herbaty zielonej, konieczne wsparcie zabiegami: odpowiednio dobrane podciśnieniowe masaże antycellulitowe (np. Endermologia/ Icoone) wykonywane w serii zabiegowej, mezoterapia igłowa na cellulit, terapia mikroigłowa na cellulit, lipoliza iniekcyjna, umiarkowana aktywność fizyczna w różnej postaci angażująca partie dotknięte problemem. Opcjonalnie jako dodatek: balsamy antycellulitowe, morsowanie, sauna sucha, mokra i infrared.

 

EFEKTY: Cellulit w tej fazie jest oporny w redukcji dlatego oprócz diety i systematycznego nawadniania (min. 1,5l wody na dobę) wymagane jest zadziałanie masażami podciśnieniowymi. Dosyć często wymagane jest dodatkowe wsparcie zabiegami rozpuszczającymi lub uszkadzającymi błony tych przerośniętych komórek tłuszczowych. Do takich zabiegów należą: mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, terapia mikroigłowa, fale radiowe, fala ultradźwiękowa albo dobrze dobrany okład antycellulitowy.

 

TEST SPRAWDZAJĄCY: Ogląd wizualny w staniu oraz w leżeniu na brzuchu i na plecach. Przy naciśnięciu grudka cellulitu boli.

 

CELLULIT IV STOPNIA- STADIUM STWARDNIENIOWO- GUZKOWE

 

ROZPOZNANIE: Grudki pod powierzchnią skóry sięgają od 2 do 20mm.

 

METODY REDUKCJI: podobne jak w przypadku cellulitu stopnia II ale terapia trwa znacznie dłużej i powinna przebiegać etapami. Cellulitowi IV stopnia towarzyszą często problemy z układem krążenia takie jak pękające naczynka, czy żylaki związane ze słabym mikrokrążeniem. To zaś mocno ogranicza i wydłuża terapię antycellulitową.

 

EFEKTY: Cellulit IV stopnia jest bardzo oporny w redukcji z racji dużych guzków o podłożu zwłóknieniowym. Nie oznacza to jednak, że nie da rady jego się pozbyć. Na szczęście z pomocą przychodzą najnowsze zdobycze technologiczne, które w skuteczny sposób są w stanie zredukować nawet najwyższe stadium cellulitu. 

 

TEST SPRAWDZAJĄCY: podobnie jak przy cellulicie III stopnia.