Okres przedświąteczny to dla wielu z nas bardzo intensywny i stresujący czas. Nawał obowiązków w pracy, zakupy, sprzątanie domu, prezenty, gotowanie, duże wydatki. Obowiązków jest czasami tak dużo, że nie możemy się doczekać, aż w końcu będzie po Świętach… W efekcie święta to zmęczenie, spory i pretensje. Nie mamy czasu poczuć ich magii… Jednak czy o to chodzi? Czy nie najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia jest uczczenie przyjścia na świat Narodzonego i spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi? Jakie my mamy sposoby na magiczne i rodzinne święta?

Dobra organizacja to połowa sukcesu.

Zrób listę rzeczy, które musisz zrobić, uwzględniając w tym porządki i potrawy. W miarę możliwości podziel zadania na innych członków rodziny. Nie bierz wszystkiego na siebie! Zaoszczędzi Ci to wiele stresu – mówi nasza specjalistka od organizacji – recepcjonistka Klaudia.

Kup prezenty wcześniej, nie czekaj na ostatnią chwilę.

Możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu – online. Unikniesz niepotrzebnego stania w kolejkach, tłumu w sklepach i nerwów – dopowiada Michał Szymański, właściciel Punktu Piękności

Skoncentruj się na duchowym znaczeniu świąt.

Idąc za radą naszej kosmetolog Brygidy – Święta są wspomnieniem narodzenia Chrystusa. Pomódlcie się wspólnie przed przystąpieniem do wieczerzy, pójdźcie razem na pasterkę. To może być naprawdę piękne przeżycie.

Wyjaśnij spory.

Święta to czas miłosierdzia i wybaczania. Przed Pierwszą Gwiazdką wyjaśnijcie najtrudniejsze sprawy z roku, by do stołu siadać miło, bez udawania, bez niedopowiedzeń. Jak radzi nasza masażystka Lukrecja – może warto zadzwonić lub odwiedzić zwaśnionego członka rodziny? Zaprosić samotną osobę na wigiliną kolację? Pomóc uboższej rodzinie? Niewielki gest, a tak wiele może zmienić.

Spędź czas z rodziną.

Wyłącz telewizor, zaśpiewajcie wspólnie kolędy, pójdźcie na wspólny spacer, porozmawiajcie. Miła atmosfera i rodzina są przecież najważniejsze – mówi Maria Szymańska, właścicielka Punktu Piękności. Wigilia to taki czas, kiedy siadasz razem z całą rodziną do jednego stołu. Jest to Wasz czas. Zapomnijcie w tym czasie na chwilę o problemach. Żyjcie tą piękną, rodzinną chwilą – wtóruje Marii masażystka, Weronika.

Dobrze się baw.

Agata, doświadczony kosmetolog dodaje, że dopełnieniem atmosfery powinna być dobra zabawa: w naszej rodzinie co roku urządzamy „Świąteczny Quiz”. Żeby dostać prezent trzeba prawidłowo odpowiedzieć na pytanie związane z tematem Bożego Narodzenia lub zaśpiewać kolędę. Śmiechu i zabawy jest co nie miara!

Spędź czas z dziećmi.

Upieczcie i udekorujcie razem pierniczki, ubierzcie choinkę, zróbcie własne ozdoby świąteczne, zaangażuj swoje dziecko w porządki. Święta to dobry czas, żeby zaszczepić w dziecku tradycyjne wartości i spędzić razem czas świetnie się bawiąc – mówi nasza kosmetolog, Sabina.

Reasumując…. Wyluzuj się. Odrobina kurzu za szafką to jeszcze nie koniec świata 🙂  A jeżeli uda Ci się znaleźć w trakcie tego świątecznego zgiełku godzinę czasu dla Siebie – przyjdź na masaż relaksacyjny. On potrafi zdziałać cuda!

ZESPÓŁ PUNKTU PIĘKNOŚCI ŻYCZY WSPANIAŁYCH, RODZINNYCH I MAGICZNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.