CERA SUCHA

W przypadku cer suchych idealnym preparatem do demakijażu jest mleczko, które ma dodatkowe właściwości nawilżające. Trzeba pamiętać o tym, żeby używać mleczka w odpowiedni sposób, bo często w stosowaniu go pojawiają się błędy. Mleczko powinno się nałożyć na dłonie, następnie na twarz i delikatnymi ruchami masującymi, dobierając wody, myć skórę. Mleczko jest emulsją i żeby miało właściwości oczyszczające, trzeba je zemulgować z wodą. Nie powinno się nakładać mleczka na wacik i przecierać skóry, bo wtedy na skórze zostaje tłusta powłoka, która utrudnia wchłanianie kremów. Idealnie sprawdzi się tutaj mleczko z aminokwasami.

Po umyciu twarzy nie wolno zapominać o toniku, ponieważ po każdym kontakcie z wodą zmienia się pH skóry, a tonik ma za zadanie je przywrócić. Dzięki temu lepiej wchłaniają się kremy, które później nakładamy. W przypadku cer suchych idealnym rozwiązaniem będzie bioaktywny tonik nawilżający.

CERA NACZYNIOWA, WRAŻLIWA

Przy pielęgnacji skór naczyniowych i wrażliwych ważne jest, żeby stosowane preparaty były delikatne i nie podrażniały skóry, a jednocześnie działały kojąco. Tutaj idealnie sprawdzi się kanabisowa neuro-pianka, której dodatkowym atutem jest to, że można nią też robić demakijaż oczu, a do niej oczywiście kanabisowy neuro-tonik.

W przypadku skór naczyniowych, wrażliwych, ale też z tendencją do zanieczyszczania i przetłuszczania się najlepszym rozwiązaniem będzie linia laktobionowa – żel micelarny oraz tonik z kwasem laktobionowym.

CERA TŁUSTA, MIESZANA, TRĄDZIKOWA

Cera tłusta, zanieczyszczona i trądzikowa wymaga skutecznego oczyszczania. Preparaty do tego przeznaczone powinny mieć w składzie substancje o działaniu przeciwzapalnym, bakteriobójczym i normalizującym. Świetne efekty dają tutaj żel regulujący mikrobiom skóry oraz tonik acne out.

CERA DOJRZAŁA

W pielęgnacji skór dojrzałych oprócz oczyszczania, ważne jest zapewnienie składników zapobiegających utracie elastyczności oraz opóźniających procesy starzenia. Idealnym zestawem będzie tutaj odmładzająca pianka z fitoestrogenami oraz esencjonalna woda z fitoestrogenami.

UWAGA! JEŻELI ZDECYDUJESZ SIĘ NA ZAKUP PROFESJONALNYCH I SKUTECZNYCH PREPARATÓW DO OCZYSZCZANIA SKÓRY, NIE ZAPOMNIJ WPISAĆ W KOSZUKY KODU „PUNKTPIEKNOSCI” (NALICZY SIĘ DODATKOWY RABAT).