Pewnie znacie to powiedzenie, ale czy nie brzmiało ono inaczej…? Wszędzie jesteśmy bombardowani informacjami, co zrobić, żeby być wiecznie młodym i mieć jak najmniej zmarszczek. W naszej kulturze promowane są młodość, bogactwo i zdrowie, a przecież nie tylko te cechy świadczą o wartości ludzkiego życia.

Wraz z upływem czasu spada jakość naszej skóry. Staje się ona mniej sprężysta, pojawiają się znienawidzone przez większość osób zmarszczki, przebarwienia, jest ona przesuszona, szara, szorstka. Zmiany są nie tylko w obrębie twarzy i skóry, ale i całego ciała. Pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości, nie jesteśmy już tak sprawni umysłowo i fizycznie, szybciej się męczymy.

Pozytywy starości

Zostawmy na chwilę te negatywne myśli i zastanówmy się nad pozytywnymi aspektami starości. Osoby starsze mają przeważnie więcej czasu, który można przeznaczyć  na rozwój zainteresowań lub po prostu dla siebie – wybrać się na masaż lub do kosmetyczki, zrelaksować się. Domeną starości są również wiedza, doświadczenie życiowe, mądrość.  Zmarszczki? Zawsze można na nie spojrzeć od dobrej strony – podkreślają one rysy twarzy i dodają charakteru.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa!

Aby „ładnie się starzeć”, a przede wszystkim DOBRZE SIĘ CZUĆ ze samym sobą, warto zadbać o swoją cerę. Dotknięta czasem, zestresowana i zmęczona skóra wymaga intensywnego, regenerującego i stymulującego programu pielęgnacyjnego, który pozwoli odzyskać jej siły witalne. Odpowiednio dobrane przez kosmetologa zabiegi połączone z pielęgnacją domową skóry sprawią, że skóra odzyska blask, nawilżenie, a zmarszczki będą mniej widoczne.

Wielkimi krokami zbliża się dzień Babci i Dziadka.  Jak co roku pojawimy się u dziadków z  prezentem w podzięce za ciepłe obiady, dobre słowo i historie o tym, jak to kiedyś było. Patrząc na nich nie doszukujmy się oznak  upływu czasu, a spróbujmy dostrzec pokłady miłości, którymi nas obdarzają. Sprawmy, by to Święto było w tym roku wyjątkowe.

„Starość nie radość”? Wręcz przeciwnie! Dojrzałość jest wspaniała!