+48 695 945 093 recepcja@punktpieknosci.pl

Zabiegi > Zabiegi dla mężczyzn > Masaż sportowy

Masaż sportowy z diagnostyką ergonomiczną

 

Masaż Sportowy to nieodłączny element treningu i odnowy biologicznej każdego sportowca. Element ten jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych, gdyż pomaga zapobiegać kontuzjom i likwidować skutki przetrenowania. Masaż ten polecany jest na zmęczone treningiem mięśnie, na zakwasy lub jako przygotowanie do ciężkiego treningu lub zawodów sportowych. Masaż sportowy w zależności od okresu w jakim go stosujemy spełnia różne funkcje:

Przed wysiłkiem: jest uzupełnieniem rozgrzewki, przygotowując w ten sposób aparat mięśniowo-więzadłowy do wzmożonego wysiłku fizycznego. Aktywizuje mięśnie, ścięgna i więzadła aby jeszcze wydajniej mogły pracować podczas wysiłku.

Po wysiłku: jest wykonywany w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych i usuwania nadmiaru kwasu mlekowego z organizmu.

Masaż sportowy – dlaczego on działa?

Masaż ten usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych i przyspiesza krążenie limfy, a co za tym idzie zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do mięśni, szybciej usuwając z nich zbędne produkty przemiany materii. To sprawia, że masaż ten w widoczny sposób przekłada się na wzrost wydolności i lepsze osiągnięcia w sporcie. Ponadto, masaż sportowy w wyraźny sposób zmniejsza napięcie mięśni zwiększając ich pobudliwość co zaś przekłada się na lepsze wyniki przy mniejszym ryzyku kontuzji.

Przebieg masażu sportowego:

Aby nasi specjaliści mogli skupić się na indywidualnych potrzebach danego zawodnika, muszą je najpierw dobrze poznać, dlatego każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem. Dobór intensywności i parametrów masażu odbywa się indywidualnie w zależności od dyscypliny sportowej i etapu przygotowań do zawodów. Dzięki odpowiednim technikom rozluźniane zostają mięśnie, ścięgna i powięzi przez co ograniczane jest ryzyko powstania przeciążeń i kontuzji podczas zawodów czy treningów. Do masażu używane są preparaty przeciwzapalne znoszące napięcia mięśniowo-powięziowe.

 

Przeciwwskazania do masażu sportowego:

 • nadciśnienie tętnicze (nieleczone)
 • przewlekłe stany zapalne ogólne
 • wczesne stany pourazowe (złamania, skręcenia, zwichnięcia, naderwania, zerwania mięśni i ścięgien)
 • wczesne stany pooperacyjne
 • choroby skóry (w partii zabiegowej)
 • przerwanie ciągłości skóry (w partii zabiegowej)
 • choroby zakaźne
 • nowotwory
 • wrzody żołądka i dwunastnicy
 • kamica wątrobowa i nerkowa (dotyczy masażu tułowia)
 • choroby jelit z owrzodzeniami i krwawieniami (dotyczy masażu tułowia)
 • zakrzepowe zapalenie żył (dotyczy masażu kończyn dolnych dotkniętych schorzeniem)
 • żylaki (tylko w miejscu ich występowania)
 • zaawansowana miażdżyca
 • zapalenie naczyń limfatycznych
 • poważne choroby serca

 

Warto wiedzieć, że:

Masażu nie powinno się wykonywać bezpośrednio po:

 • intensywnym wysiłku (struktura włókien mięśniowych jest mocno naruszona i masażem możemy ten stan pogłębić spowalniając odnowę po treningu)
 • obfitym posiłku

Dzięki masażowi usuniemy negatywne skutki przetrenowania, jak zakwasy czy skurcze. Zmniejszymy po wysiłkowe napięcie mięśniowe, usprawnimy krążenie krwi i limfy, a także wprowadzimy Cię w stan przyjemnego odprężenia. O dobroczynnym i zbawiennym wpływie masażu na organizm wie cała elita sportowców, którzy korzystają z takiej terapii od wielu lat. Warto pójść ich śladem, bowiem tego typu regularne dbanie o układ ruchu jest doskonałym elementem regeneracyjnym i przede wszystkim daje szansę na zwiększenie wydajności trenowanego organizmu. Masaż ten polecamy jest dla zawodowców, jak i amatorów wysiłku fizycznego.

Cennik zabiegu i rezerwacja

W przypadku tego zabiegu nie ma możliwości umówienia się przez internetowy system rezerwacji, dlatego prosimy o kontakt telefoniczny z naszą recepcją – jesteśmy do dyspozycji w godzinach pracy naszej recepcji: poniedziałek – piątek : 11:00 – 20:00, tel. 695-945-093

NAZWA ZABIEGU
Masaż sportowy z diagnostyką ergonomiczną
CZAS TRWANIA
40 min
CENA
134 zł
REZERWUJ
NAZWA ZABIEGU
Masaż sportowy z diagnostyką ergonomiczną
CZAS TRWANIA
60 min
CENA
191 zł
REZERWUJ
Gwarancja Satysfakcji

UWAGA!
Zabieg jest objęty gwarancją satysfakcji Punktu Piękności.

Szczegóły programu gwarancyjnego tutaj

galeria Masaż sportowy
galeria Masaż sportowy

Pytania i odpowiedzi do Masażu sportowego dla mężczyzn (FAQ)

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Masażu sportowego dla mężczyzn

Czy podczas zabiegu będę bezpieczna w kontekście wirusa SarsCoV-2? (COVID-19)

Tak. W Punkcie Piękności wdrożone wszelkie niezbędne procedury dotyczące profilaktyki antywirusowej. Pomieszczenia są wietrzone, powierzchnie dezynfekowane. Personel zachowuje odpowiedni dystans, a w trakcie zabiegu przestrzega wszelkich procedur bezpieczeństwa. Klienci umawiani są na konkretne godziny, deklarują gotowość do zabiegu oraz brak symptomów chorobowych, a także potwierdzają, iż nie są objęci nadzorem bądź kwarantanną związaną z chorobą COVID-19. W pomieszczeniach jest dostępny płyn dezynfekujący. Klienci proszeni są o zasłanianie nosa i ust. Staramy się aby dodatkowe wymagania sanitarne nie wpływały negatywnie na Twój komfort oraz przebieg zabiegu.

Jak działa gwarancja satysfakcji ?
Jak mogę umówić się na zabieg ?

W sprawie rezerwacji terminu na Masaż sportowy z diagnostyką ergonomiczną prosimy o bezpośredni kontakt z recepcją Punktu Piękności (od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 – 20:00), telefon: tel. 74 649 16 50
kom. 695 945 093 lub na adres e-mail: recepcja@punktpieknosci.pl

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Jeśli masz pytanie lub potrzebujesz innych informacji  – napisz do nas kontaktując się przez poniższy formularz e-mail. Odpowiadamy w dni pracy recepcji w ciągu kilku godzin.

5 + 2 =

Zarezerwuj Swoją wizytę

Jesteśmy po to abyś poczuł się dobrze w swojej skórze!

 

Jeśli chcesz usunąć negatywne skutki przetrenowania, jak zakwasy czy skurcze. chcesz zmniejszymy po wysiłkowe napięcie mięśniowe – ten zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Zadzwoń 695 945 093