Historia używania henny do celów pielęgnacyjnych jest niemal tak długa, jak historia cywilizacji. Znana od ponad 5000 lat w Indiach, Afryce i na Bliskim Wschodzie, pozyskiwana z niepozornej rośliny o uroczej nazwie – lawsonia bezbronna – jest tak naprawdę naturalnym barwnikiem, w starożytnym Egipcie używanym m.in. do ozdabiania mumii. Zwiedziła niemal całświat, pojawiając się choćby w Pieśni Nad Pieśniami (Gronem henny jest mi umiłowany mój…”) i jest obecnie jednym z najpopularniejszych kosmetyków pochodzenia naturalnego.  

Henna jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. W samym Punkcie Piękności wykonujemy tych zabiegów około 2500 rocznie, a nasze Klientki są zachwycone efektami. Ostatnimi czasy jednak na rynku pojawił się nowy produkt i zabieg – henna pudrowa, która w bardzo krótkim czasie stała się hitem. Czym więc różni się henna tradycyjna” od henny pudrowej? Który zabieg wybrać? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. 

Henna tradycyjna 

Henna tradycyjna, której prawidłowa nazwa brzmi: farbka chemiczna, jest substancją koloryzującą z dodatkiem henny. Rozrabia się ją z wodą utlenioną i jest zabiegiem szybkim, tańszym, a jej trwałość wynosi kilka dni na skórze, a do 3-4 tygodni na włosie. Jest idealna dla osób, które chcą efekt mocnych, podkreślonych brwi oraz dla osób, których włosy są siwe. Zabieg powtarzany przez lata może delikatnie osłabić strukturę włosa. 

Henna pudrowa 

Nieco trwalszym i dającym bardziej naturalny efekt wariantem jest henna pudrowa, zwana też naturalną. Ten zabieg już nie tylko upiększa, ale też pielęgnuje i odżywia nasze brwi.  W jej składzie, oprócz 100% henny naturalnej znajdziecie również wyciągi roślinne, witaminy i antyoksydanty – naturalny, zdrowotny koktajl dla brwi. Henna rozrabiana jest z wodą mineralną, oplata ona włoski, nadając im kolor, ale także odżywiając je i stymulując do wzrostu. 

Sam zabieg to prawdziwy rytuał pielęgnacyjny: poprzedzony jest oczyszczeniem i stosownym peelingiem. Następnie kosmetolog dokonuje pomiarów brwi i ich geometrii, aby efekt zabiegu onieśmielał i zachwycał. Przed nałożeniem samej henny przy pomocy specjalnej pasty malowany jest kontur brwi, zaś po zabiegu nakładany jest kojący olejek pielęgnacyjny. Już po wyjściu z gabinetu zabiegowego widać docelowy efekt – brwi wyglądają naturalnie i zdrowo. Można od razu ruszać na podbóświata! 

Henna pudrowa idealna jest dla osób, które cenią sobie naturalny efekt cieniowanych brwi oraz dla osób po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, gdyż nie wpływa na jego kolor. Jej efekt utrzymuje się kilka dni na skórze i około 4-6 tygodni na włosie. 

Oba zabiegi henny mają swoje zwolenniczki – dla części Pań henna pudrowa jest po prostu naturalnym kolejnym krokiem w pięlęgnacji brwi. Jeśli zastanawiasz się, który zabieg jest dla Ciebie – porozmawiaj z naszym personelem. Nie tylko doradzimy, którą ścieżkę obrać, ale też pomożemy Ci wybrać odpowiedni kolor z naszej palety. Droga do idealnych brwi zaczyna się tutaj: 

 

Henna pudrowa – kliknij tutaj: HENNA PUDROWA

Henna tradycyjna – kliknij tutaj: HENNA TRADYCYJNA

 

Dla ułatwienia zamieszczamy poniżej tabelkę z krótkim podsumowaniem cech obu zabiegów: 

Henna pudrowa Henna „tradycyjna”
Skład Henna 100% naturalna Substancja chemiczna z dodatkiem henny
Dodatkowe składniki Wyciągi roślinne, witaminy, antyoksydanty brak
Działanie Oplata włos dookoła Wnika do wnętrza włosa
Woda, którą się rozrabia Woda mineralna Woda utleniona
Indywidualny dobór kształtu brwi i koloru henny tak tak
Standaryzacja i powtarzalność zabiegu (gwarancja, że za każdym razem będzie ten sam efekt) tak tak
Trwałość 4-6 tygodni 3-4 tygodnie
Efekt Delikatny, naturalny, efekt cieniowanych brwi Lekko ciemniejszy i lekko przerysowany przez pierwsze 2 dni, potem stopniowo coraz jaśniejszy.
Geometria i rozmierzanie brwi przed zabiegiem Tak nie
Peeling i zabieg pielęgnacyjny brwi Tak nie
Polecana po makijażu permanentnym brwi Tak Nie
Ilość dostępnych kolorów 8 3
Czas zabiegu 45-60 min 25-30 min
Cena z regulacją brwi 99,99 PLN 39,99 PLN