+48 695 945 093 recepcja@punktpieknosci.pl
W sumie jest to logiczne. Przecież w kremach nawilżających głównym składnikiem (bo w 50-80%) jest woda. Jak to się w takim razie dzieje, że gdy wychodzimy na mróz, to krem nie zamarza?

Cały sekret tkwi w tym, że nasza skóra nie zamarza, bo są w niej naczynia krwionośne, w których płynie krew. Nawet przy skrajnym wychłodzeniu temperatura twarzy nie spada poniżej 32oC. Więc gdy nakładamy krem, ten szybko się nagrzewa i dlatego też, nawet, gdybyśmy to robiły na mrozie – po prostu nie zdąży zamarznąć.

Trzeba jednak pamiętać, żeby taki krem nałożyć odpowiednio wcześniej przed wyjściem na mróz, żeby się wchłonął. Częste nakładanie kremu przed samym wyjściem z domu może spowodować, że skóra się odwodni.

ALE, ALE… CZY KREMY NAWILŻAJĄCE SĄ NA PEWNO ODPOWIEDNIE NA ZIMĘ?

Niekoniecznie. Oprócz składników nawilżających dobrze, jakby znajdowały się w nim składniki odżywcze, wskazany jest też dodatek silikonu, który zatrzyma wilgoć oraz składniki wzmacniające naczynia krwionośne.

CZY WARTO STOSOWAĆ ZIMĄ BARDZO TŁUSTE, GĘSTE KREMY?

Przy normalnym, codziennym funkconowaniu – też niekoniecznie. Dobrej jakości gęsty krem typu „olej w wodzie” chroni skórę również bardzo dobrze, a ma przy tym całe mnóstwo innych dobroczynnych składników. Dodatkowo warto jeszcze skórę oprószyć niewielką ilością pudru sypkiego. Stworzy to efekt „poduszki powietrznej” i dodatkowo zabezpieczy skórę przed zmianą temperatury. Jedynym wyjątkiem są osoby uprawiające aktywność fizyczną na mrozie – biegacze, narciarze. Im większy wysiłek fizyczny, tym większa aktywność naczyń krwionośnych i tym szybciej woda wyparowuje. Osobom takim zalecane są gęste, tłuste kremy.

REASUMUJĄC – JAKICH ZASAD PRZESTRZEGAĆ PRZED WYJŚCIEM NA MRÓZ?

– nałożyć odpowiedni krem ochronny 20-30 minut przed wyjściem

– twarz zabezpieczyć najlepiej jeszcze niewielką warstwą pudru sypkiego

– gdy wrócisz do domu, twarz umyj letnią wodą i nałóż krem jeszcze raz

 

A jeżeli TOTALNIE nie wiesz, czy Twoja skóra potrzebuje nawilżenia, odżywienia, zmatowienia czy wzmocnienia naczyń… To odpowiedzi szukaj w Punkcie Piękności 🙂 Nasi Kosmetolodzy chętnie pomogą i powiedzą jak, kiedy i co stosować.