5 NAJPOPULARNIEJSZYCH KOKTAJLI DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Mezoterapia igłowa- zabieg bijący rekordy popularności wśród zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych w ostatnich latach.

Dlaczego ten zabieg jest taki popularny i coraz więcej osób z niego korzysta?

Przede wszystkim jest bardzo SKUTECZNY. Nawet najlepsze kremy z najlepszymi substancjami aktywnymi zamkniętymi w najlepszych nośnikach, nie wnikną tak głęboko, jak substancja aktywna, która jest tam bezpośrednio dostarczona poprzez WSTRZYKNIĘCIE.

Co możemy wstrzykiwać do skóry?

Muszą to być specjalne preparaty medyczne przeznaczone do INIEKCJI, czyli do podania bezpośrednio do skóry. Preparaty te muszą mieć specjalne certyfikaty medyczne. Niestety, zdarza się, że na rynku są dostępne preparaty przeznaczone niby do mezoterapii (tak podaje producent) ale nie mają odpowiednich badań i certyfikatów i absolutnie NIE MOŻNA ich wstrzyknąć w ludzkie ciało. Warto te informacje sprawdzić przed udaniem się na taki zabieg i zapytać kosmetologa o firmę, z jakiej wykorzystywane są koktajle do zabiegu.

Co to w ogóle jest ten „koktajl”?

Jest to konkretna, pojedyncza substancja aktywna lub mieszanka kilku lub nawet kilkudziesięciu substancji aktywnych, która po wstrzyknięciu do skóry ma wywołać odpowiedni efekt (w zależności od konkretnych substancji).

Jakie koktajle są najczęściej używane do zabiegu?

Przedstawiamy 5 najpopularniejszych koktajli używanych w naszym gabinecie do zabiegów na twarz i oczy (zabiegami na ciało zajmiemy się innym razem 😉 ):

  1. Kompleks NCPR – prawdziwy HIT i bomba witaminowa. W swoim składzie ma aż 49 składników aktywnych, w tym: kwas hialuronowy, 10 witamin, 25 aminokwasów, 6 minerałów, 2 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące. Ma działanie odmładzające, poprawiające jędrność i elastyczność, zwiększa nawilżenie oraz odżywienie nawet najbardziej wymagającej cery. Minus? Jest niestety najdroższy… Zabieg z użyciem tego koktajlu na całą twarz kosztuje 550zł. Ale jak same klientki mówią, warto 🙂
  2. Kompleks ECPR – również bomba witaminowa, tyle, że przeznaczona na okolice oczu. W składzie ma m.in. krzem organiczny, ekstrakt z karczocha i Ginko Biloba, witaminę C, kwas hialuronowy i peptydy. Świetnie działa na cienie, obrzęki, zmarszczki, brak elastyczności i przesuszenie skóry wokół oczu. Zabieg z użyciem tego koktajlu to koszt rzędu 250zł
  3. Kwas hialuronowy 1% nieusieciowany – może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi substancjami zarówno na twarz, jak i na okolicę oczu. Ma on właściwości wiążące i zatrzymujące wodę, intensywnie nawilżając skórę i wypełniając zmarszczki.
  4. Firming coctail – w składzie ma elastynę, DMAE i kwas askorbinowy. Elastyna wzmacnia i uzupełnia rusztowanie skóry, DMAE zwiększa napięcie mięśni, liftuje i stymuluje produkcję kolagenu, a kwas askorbinowy wzmacnia naczynia krwionośne i jest antyutleniaczem. Jednym słowem to koktajl dla tych skór wymagających większego napięcia i liftingu.
  5. Argileina 10% – substancja dosyć mało znana, ale jakże przydatna. Stosowana w zabiegach na zmarszczki mimiczne wokół oczu i na twarzy. Jako pochodna botoxu – delikatnie hamuje mimikę na powierzchni skóry, zmniejszając przewodnictwo naczyniowo-nerwowe. Efekt, wygładzenie zmarszczek 🙂
autor: Brygida Szymańska
Kosmetolog w Punkcie Piękności